Щоб покращити зовнішню привабливість зведеного будинку, потрібно оформити його та зовні. Багато хто віддає перевагу таким популярним матеріалам, як сайдинг, штукатурку або блоки, а хтось зупиняє свій вибір на облицювальній цеглині, як першорядному виробі для коригування деяких недоліків. Облицювання необхідно зробити для підвищення міцності та теплоізоляційних властивостей, а також якості зовнішності будови.
Лицьова цегла вважається найпривабливішим і надійним оздоблювальним матеріалом. Комплект високих якостей та технічних характеристик робить його досить популярним серед споживачів.
Вагомі переваги:
- велика кольорова палітра;
- стійкість до вигоряння від сонячних променів;
- великий вибір;
- невелика поглинання вологи, стійкість до температурних коливань;
- бездефектна експлуатація тривалий період (приблизно 20 років).
Звичайно, недоліки теж є:
- необхідність зведення потужного фундаменту, так як є велика вага з тиском на основу;
- Зведення стін проводиться на клейовий або цементний розчин;
- Складність виконання обробки на фасаді з дефектами.
Але, незважаючи на мінуси, плюсів більше, і оздоблювальна цегла залишається в лідируючому положенні серед інших аналогічних матеріалів.
Зовнішність будівлі залежить від якості матеріалу, тому вибір здійснюється з усією ретельністю. При покупці слід враховувати рівномірність кольору, точність геометрії елементів, відсутність виражених дефектів, морозостійкість та міцність. І чим більше порожнин, тим вище теплоізоляційні якості.
Існує кілька типів облицювальної цегли:
1. Керамічний. Буває семищевий білий і червоний, дев'ятиищевий світлий, а також звичайний, який виготовлений способом напівсухого пресування. У складі глина та пігменти, поверхня готового матеріалу захищена металополімерами.
2. Гіперпресований. Основою його є подрібнений вапняк або черепашник, які зміцнюються між собою цементом. Випалювання не проводиться, тільки пресування під високим тиском.
3. Клінкерний. Цегла спочатку пресується, потім додатково обпалюється, під час чого набуває різноманітного відтінку залежно від рівня температурного режиму.
При виборі облицювальної цегли необхідно звернути увагу на розміри:
- 250х22х65 мм (тонкий);
- 250х60х65 мм (вузький);
- 250х120х65 мм (традиційний).
Потім якість і колір: хороший матеріал має червоний насичений відтінок, тоді як рожевий вказує на порушення техніки виробництва, що погіршує його експлуатаційні властивості. Далі варто оглянути цеглу на наявність однорідності маси, яка не повинна мати сторонніх вкраплень.
Найголовнішим параметром є міцність, яка вказується на елементах як маркування: М 25 (низька), М 50 (середній рівень), М 150 (висока міцність).
Ціна роботи з обробки облицювальною цеглою залежить від розміру будівлі, виду матеріалу, способу кладки та кількості.